W środę wieczorem belgijscy śledczy przejęli 280 tys. euro w gotówce w mieszkaniu, należącym do syna belgijskiej eurodeputowanej Marii Areny, której nazwisko wiązane jest z aferą korupcyjną w Parlamencie Europejskim, nazywaną też Katargate.

Reklama

Dominik Tarczyński przypomniał, że "pani Marie Arena była bardzo aktywnym krytykiem Polski, tak jak wszyscy ci, którzy są albo aresztowani, albo są podejrzewani w aferze Katargate".

"Bardzo aktywnie uczestniczyła w głosowaniach przeciw Polsce"

"Bardzo aktywnie uczestniczyła w głosowaniach przeciwko Polsce, rezolucjach przeciwko Polsce. Co więcej, pani, u której syna wczoraj znaleziono 280 tys. euro w gotówce na swoim Twitterze pisała o Polsce tak: "Praworządność, demokracja w Polsce jest zagrożona". Z kolei w jednym z przemówień informowała, że "istnieje silna korelacja między korupcją, a naruszeniami praw człowieka". Powiedziała to Marie Arena, w domu syna której znaleziono i zarekwirowano 280 tys. euro w gotówce - podkreślił europoseł PiS.

Bardzo aktywnie walcząca o demokrację i praworządność. Przypomnijmy, że pani Arena należy do tej samej grupy politycznej co Leszek Miler, Włodzimierz Cimoszewicz oraz cała Lewica, bo chodzi o tak zwanych Socjalistów i tak zwanych Demokratów (S&D) - ironizował polityk.