Incydent rozegrał się przed siódmą rano pomiędzy sześcioma obywatelami Stanów Zjednoczonych , którzy prawdopodobnie po opuszczeniu jednego z klubów szli ulicą Piotrkowską, a czwórką Polaków, którzy przemieszczali się w przeciwnym kierunku - mówi rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania.

Kiedy obie grupy się spotkały doszło do utarczek słownych, a następnie do przepychanek. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń, jeden z Amerykanów doznał skręcenia nogi, drugi ma otarcia naskórka na twarzy.

Incydent wychwycili dzięki monitoringowi policjanci, którzy interweniowali razem ze strażnikami miejskimi. Zatrzymano trzech Polaków, w wieku od 29 do 34 lat. Przy jednym z nich znaleziono niewielkie ilości narkotyków. 

Według relacji Amerykanów to oni zostali zaczepieni przez Polaków. Te okoliczności są przedmiotem weryfikacji z naszej strony podobnie jak i przebieg całego zdarzenia - powiedział Kopania.

Według prokuratury, wszyscy uczestnicy zdarzenia byli pod wpływem alkoholu i dlatego dotąd nie było możliwe ich przesłuchanie. Obywateli USA zwolniono. Jutro mają stawić się na przesłuchanie. 

Obywatele USA to żołnierze stacjonujący obecnie w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku. 

Ilu zagranicznych żołnierzy stacjonuje w Polsce? Sprawdziliśmy!>>>