Przez chwilę Palikot miał ambicje bycia człowiekiem, który ciężko pracuje w komisji Przyjazne Państwo. Z drugiej - prowokatorem. Przez krótki czas dobrze wypadał w obu tych rolach i dobrze wychodziło mu budowanie swojego wizerunku jako prowokatora oraz polityka, który ułatwia życie przedsiębiorcom.

>>> Olejnik: Kancelaria prezydenta się zbłaźniła. Ale liczę, że Palikot dostanie mandat


Niedawno jednak okazało się, że komisja ta poza wprost imponującą liczbą poprawek, które w realizacji okazały się kompletną klapą, niczego nie zrobiła. A symboliczne jedno okienko jest prawdziwym utrudnieniem, bo poprzednie trzy okienka lepiej zdawały egzamin.
Palikotowi pozostała więc tylko rola błazna polskiej polityki. Pół roku temu tym wyczynom społeczeństwo być może wierzyło. Trzeba pamiętać, że polski wyborca jest bardzo sprytny i inteligentny. No i dosyć dobrze doświadczony w politycznych oraz mniej politycznych chwytach, dzięki czemu tym razem nie da się nabrać. Zatem błazen nie ma już zbyt wiele do pokazania.Widać, że poseł robi uwagi prezydentowi, by odwrócić uwagę od własnych kłopotów i tego, czym aktualnie męczy go prokuratura.Reklama

>>> Karnowski: Polska polityka jest pijana

Wygląda na to, że Platforma nie zajmie się Palikotem. Ale za jakiś czas będzie musiała to zrobić. Liderzy PO powoli mają dość wyczynów posła, który przez chwilę pełnił istotną funkcję "wentyla bezpieczeństwa" skrajnie antypisowskiego i antyprezydenckiego elektoratu Platformy. Z czasem jednak stał się męczący i raczej wszyscy mamy dość boksowania prezydenta, jak i Jarosława Kaczyńskiego. Naprawdę nikogo już nie obchodzą Palikotowe podejrzenia o to, czy ktoś jest homoseksualistą lub transseksualistą. Za jego prowokacjami nie idzie już żadna treść. I choć Platforma udaje, że poseł Palikot nie jest ich zmartwieniem, to niedługo mogą sami to dotkliwie dostrzec.
____________________________
PRZECZYTAJ TAKŻE:
>>> Nelli Rokita: Ja tam lubię panów po wódce

gt;gt;gt; Panasewicz: Ja też nie pijam z plastiku
gt;gt;gt; Kondrat: U mnie prezydent nie kupiłby małych buteleczek