Wiceprezes PiS, który był gościem radiowej Trójki, przypomniał, że takie spotkanie chce zorganizować prezes Polskiej Akademii Nauk, profesor Michał Kleiber. Zdaniem Kamińskiego, to dobry pomysł, który pozwoli na skonfrontowanie ustaleń obu ciał eksperckich.

Reklama

Mariusz Kamiński skrytykował też ujawnienie części zeznań złożonych przez ekspertów zespołu parlamentarnego badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej. Szef tego zespołu Antoni Macierewicz jest zdania, że doszło do ujawnienia tajnych informacji. Zdaniem Macierewicza, w historii niepodległej Polski nie było sytuacji, w której prokuratura dla celów politycznych wprost i bezczelnie ujawniła fragmenty śledztwa.

Mariusz Kamiński wskazał na to, że ujawnione dokumenty nie są pełną treścią zeznań, ale tekstami wytworzonymi przez prokuraturę, której mogło zależeć na wyborze konkretnych fragmentów. Jednocześnie wiceprezes PiS skrytykował odpowiedzialnych za śledztwo smoleńskie polityków i prokuratorów za niewłaściwe, jego zdaniem, prowadzenie tej sprawy.