"Pomysły, by protestować pod kościołami czy siedzibami biskupów, wydają mi się niestosowne, nawet jak na Janusza Palikota" - powiedział premier dziennikarzom w Gołdapi (warmińsko-mazurskie). Szerzej sprawy nie chciał komentować.

Reklama

Janusz Palikot uważa, że Kościół wywiera na posłów presję w sprawie uregulowania zapłodnienia in vitro. "Sprawa jest gorąca, Sejm zaczął debatować. Akcja jest pod hasłem: +posłowie, nie lękajcie się biskupów+" - mówił polityk w niedzielę na konferencji prasowej w Lublinie.

Dodał, że manifestacje mają na celu "ośmielić posłów, żeby mieli odwagę". Manifestacje mają odbyć się przed siedzibą abp. Henryka Hosera w Warszawie, a także przed siedzibami biskupów w Krakowie, Częstochowie, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu.

Janusz Palikot zrezygnował na początku października z członkostwa w PO i klubie parlamentarnym tej partii. 2 października w Warszawie odbył się pierwszy kongres Ruchu Poparcia Palikota, w którym uczestniczyło około 4 tys. osób. We wtorek w Sądzie Okręgowym w Warszawie poseł złożył wniosek o rejestrację partii politycznej pod nazwą Ruch Poparcia.