Oskarżeni, Amanda Knox i Raffaele Sollecito, nigdy nie przyznali się do winy. Sąd w pierwszej instancji - w procesie, który w tej sytuacji był poszlakowy - skazał ich w 2009 roku odpowiednio na 26 i 25 lat więzienia. Jednak dwa lata później oskarżeni zostali uniewinnieni przez sąd apelacyjny. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Reklama

Prokuratura zaskarżyła ten wyrok do Sadu Najwyższego, który dwa lata temu odesłał sprawę do sądu apelacyjnego, tym razem we Florencji. W styczniu 2014 skazał on Amerykankę na 28 lat i 6 miesięcy, a Włocha na 25 lat. Teraz Sąd Najwyższy oczyścił ostatecznie oskarżonych ze stawianych im zarzutów.

Prokuratura domagała się ich ukarania, twierdząc, że zabili młodą Angielkę, będąc w stanie odurzenia narkotykami podczas orgii w noc Halloween 2007 roku. 22-letnia Meredith Kercher została znaleziona w kałuży krwi w domu w Perugii, który wynajmowała razem z Amandą Knox. Prokuratura, która domagała się dożywocia dla obojga oskarżonych, przekonywała przed sądem, że Kercher została zabita w czasie próby gwałtu i za odmowę udziału w seksualnej orgii.