Za zdjęcia ciał ofiar katastrofy smoleńskiej chcieli 30 tysięcy złotych

X

30 tysięcy złotych - tyle chciał człowiek, który oferował polskim mediom drastyczne zdjęcia ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. Materiał miał kupić od mieszkańca Smoleńska - donosi "Gazeta Wyborcza".

Próbki zdjęć, o których informował m.in. dziennik.pl, zostały przesłane do redakcji polskich mediów jeszcze latem 2010 roku. Już wtedy można było wnioskować, że fotografie zostały wykonane tuż po katastrofie smoleńskiej, gdy zbierano ciała zabitych. 

Człowiek, który wysłał ofertę, za publikację zdjęć chciał 30 tysięcy złotych. Był on jednak jedynie pośrednikiem. Sprawa, za pośrednictwem jednej z redakcji, trafiła do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która namierzyła "sprzedawcę". - Niech wystarczy, że po rozmowie z nami ten pan zrezygnował ze swoich planów - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" oficer ABW. Dodaje, że mężczyzna miał kupić zdjęcia od jednego z mieszkańców Smoleńska. 

Rosyjski bloger, Anton Sizych, który opublikował drastyczne zdjęcia, powiedział w rozmowie z tvn24.pl, że w sieci pojawiają się kolejne fotografie, wykonane tuż po katastrofie smoleńskiej. Takie sytuacje mogą się powtarzać, ponieważ - jak przyznaje w rozmowie z "GW" funkcjonariusz BOR, który był na miejscu katastrofy - do popołudnia okolice tragedii fotografował, kto chciał. Dopiero po południu przyszedł jakiś prokurator i zakazał fotografowania - dodaje.  

Kamery i aparaty mieli także borowcy, którzy uczestniczyli w poszukiwaniu ciała Lecha Kaczyńskiego, a później stali na jego straży. Nakręcony przez nich materiał, trwający około trzech godzin, znajduje się w prokuraturze. Do tej pory nie wyciekł na zewnątrz.

Udostępnij na Facebooku
 • ~Bedziniak
  2012-10-19 09:00
  Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, i tak od 2 lat bez przerwy. Jak ja mam już dość tego tematu!
 • ~Gusiek460
  2012-10-19 08:52
  Nic bardziej nie szokuje jak ohydna pornografia i mega drastyczny seks na ekranach telewizorów. Ale nikt z tego nie robi narodowego problemu i tematu zastępczego dla gawiedzi. Oswoiliśmy się już z widokiem wielkich z piedestału władzy, czas oswoić się z widokiem trupa na ekranie. Niedługo może to się nam przydać. Historia lubi sprawiać nam niespodzianki.
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2012-10-19 09:15
  Macierewicz jest ewidentny dowodem na nieistnienie boga.
  Macierewicz to nawet jak na Polskę wyjątkowa KANALIA!
AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.