Przyszła do banku ze zwłokami

"Obrona kobiety twierdzi, że mężczyzna zmarł na terenie banku. Policja uważa, że był już martwy, gdy został tam przywieziony. W raporcie z sekcji zwłok napisano, że nie dało się ustalić precyzyjnego czasu zgonu" – przekazał dziennik "O Dia".

Do zdarzenia doszło we wtorek w placówce banku na przedmieściach Rio de Janeiro. 42-letnia kobieta o imieniu Erika powiedziała obsłudze, że mężczyzna na wózku chce zaciągnąć pożyczkę w wysokości 17 tys. reali (ok. 3250 dolarów).

Reklama

Na nagraniu, które obiegło media społecznościowe, widać, jak próbuje włożyć długopis w bezwładną dłoń mężczyzny i porusza jego ręką.

Reklama

- Wujku Paulo, słyszysz? Musisz podpisać (…). Podpisz, żeby nie sprawiać mi więcej bólu głowy – mówi kobieta.

- On nic nie mówi. Taki już jest – odpowiada na pytania zaniepokojonych pracowników banku, a następnie zwraca się do mężczyzny: – Jeśli nie czujesz się dobrze, zabiorę cię do szpitala.

Mężczyzna nie żył od dwóch godzin

Pracownicy nabrali podejrzeń, widząc, jak 42-latka podtrzymuje opadającą bezwładnie głowę mężczyzny. Zawiadomili pogotowie, które oceniło, że zmarł on co najmniej dwie godziny wcześniej. Policja zatrzymała kobietę – wynika z relacji portalu Globo.

- W mojej 22-letniej karierze nigdy nie widziałem takiego przypadku – powiedział dziennikarzom komisarz policji Fabio Luiz Souza, który prowadzi śledztwo.

- Próbowała udać, że to on podpisał. Gdy zjawił się w banku, już nie żył – ocenił komisarz.

Obrończyni zatrzymanej Ana Carla de Souza Correa twierdzi natomiast, że mężczyzna w drodze do banku jeszcze żył i zmarł dopiero po przyjeździe. - Wszystko to zostanie wyjaśnione, wierzymy w niewinność pani Eriki – powiedziała.