Poseł PiS Adam Hofman uważa, że to Donald Tusk tańczy kan-kana na grobach smoleńskich. To dalszy ciąg ostrego sporu po piątkowej mowie premiera w Sejmie, który zarzucił partii Jarosława Kaczyńskiego, że na katastrofie smoleńskiej próbuje zbijać kapitał polityczny.

Reklama

Donaldowi Tuskowi spadają sondaże i on chce wykorzystać katastrofę do swojej politycznej roboty. Bo kto wygrał ostatnie wybory na Smoleńsku? Platforma Obywatelska ze spotem "Oni pójdą na wybory". Więc zastanówcie się kiedy mówicie, że ktoś tańczy na grobach? Donald Tusk tańczy kan-kana na tych grobach – powiedział Adam Hofman w audycji Moniki Olejnik „7 Dzień Tygodnia”.

Dodał, że zachowanie premiera w czasie dyskusji nad proponowaną przez PiS uchwałą wzywającą rząd Rosji do zwrotu wraku samolotu prezydenckiego było czymś, czego do tej pory nie wiedzieliśmy”

Przykrycie uchwały, która była niewygodna dla Platformy Obywatelskiej, to jest jedna sprawa, bo wiem, że Donald Tusk nie chce drażnić Rosjan, być może razem z nimi ma coś do ukrycia w sprawie katastrofy smoleńskiej. Ale żeby nie chcieć, żeby wrak wrócił do Polski? Wszyscy widzieliśmy: wrak jest cięty, myty, niszczony. Dlatego uchwała wzywająca do jego zwrotu powinna zyskać poparcie całego Sejmu. (...) Mówienie, że takich uchwał się nie przyjmuje jest nieprawdą, bo wiele takich uchwał było adresowanych do rządów Białorusi, Japonii czy Kuby – wymieniał rzecznik PiS.

Na słowa Adama Hofmana ostro zareagował Stefan Niesiołowski z PO.

Reklama

Wystąpienie premiera było piękne, wzruszające, znakomite i niezwykle trafne w swojej diagnozie. Kaczyński oskarżył premiera o agenturalność, a to jest poziom politycznego szamba, do którego stoczył się Kaczyński ze swoją kliką. Premier odpowiedział mu słusznie, że dość już grania trupami bo nie ma podstaw do mówienia o zamachu. Ta uchwała wpisała was w najgorszą tradycję Targowicy, wy chcieliście wysłać adres do Rosji, żeby interweniowała w Polsce ponad głową polskiego rządu - mówił Stefan Niesiołowski.

Reklama

Przerwał mu Adam Hofman: Gdzie interweniowała? Chodziło o to, żeby Rosja oddała wrak. Proszę swoich głupot tu nie wylewać.

- Proszę mi nie przerywać! I nie bredzić - odpowiedział Stefan Niesiołowski.

- To proszę głupot nie gadać i swoich fobii tu nie wylewać - Adam Hofman.

- Pan głupoty i chamstwo wylewa cały czas, więc proszę się zamknąć, jeśli można - usłyszał rzecznik PiS od Stefana Niesiołowskiego.

- To nie wypada – próbowała uspokoić atmosferę dyskusji Monika Olejnik.

- Leków pan dziś nie wziął? Pomyliły się panu pudełka z lekami? – powiedział Adam Hofman do Stefana Niesiołowskiego, po czym zwrócił się do Moniki Olejnik - Czy pani prowadzi ten program? Proszę prowadzić program, bo ktoś musi doprowadzić szalejącego marszałka do używalności.

- Dobrze, proszę na mnie nie krzyczeć i nie podnosić głosu - odpowiadała Hofmanowi Olejnik.

- A co, pan go będzie teraz teraz prowadził? Proszę wyjść! Albo ja pana zaraz wyprowadzę. To co prezentuje pan poseł Hofman jest niebywałym chamstwem - mówił Niesiołowski.

- Niech panowie ochłoną. Pan niech nie przerywa, a pan, panie marszałku, proszę dokończyć - rozdała na nowo role Monika Olejnik.

Stefan Niesiołowski po zakończeniu kłótni powiedział: Lech Kaczyński chciał w Smoleńsku rozpocząć kampanię wyborczą. Jeśli ktoś mówi o odpowiedzialności politycznej premiera, to przynajmniej taka sama jest odpowiedzialność Lecha Kaczyńskiego. Uważam też, że za chwilę PiS zacznie wycofywać się z drugiego kłamstwa, bo teza o bombie na pokładzie oznacza, że Rosjanie nie ponoszą żadnej winy, bo samolot leciał z Polski. I ciekaw jestem co ten geniusz Macierewicz wymyśli kiedy się zorientuje, że złapał się za własną rękę?