Co najmniej 58 zginęło, a ponad 500 zostało rannych w niedzielę wieczorem (poniedziałek w Polsce), kiedy 64-letni Amerykanin Stephen Paddock otworzył ogień do zgromadzonych pod gołym niebem uczestników koncertu muzyki country w Las Vegas. Policja ustaliła, że Paddock, który mieszkał niedaleko Las Vegas, najprawdopodobniej działał w pojedynkę. Była to najkrwawsza tego rodzaju tragedia w w najnowszej historii USA.

Hayley Geftman-Gold, już była wiceprezes i główna prawniczka CBS, na próżno przepraszała potem za swój niedopuszczalny post, w którym pomniejszyła znaczenie każdego ludzkiego życia, za ból, jaki jej słowa sprawiły najbliższym ofiar.

Zapewniała też, że jej haniebne uwagi nie odzwierciedlają przekonań jej byłego pracodawcy, kolegów, rodziny i przyjaciół. Nie odzwierciedlają też -  podkreślała - jej własnych przekonań. Rozumiem i akceptuję wszelkie konsekwencje, wynikające z moich słów - napisała.

Rzeczniczka CBS powiedziała telewizji Fox News, że Geftman-Gold, która była z nami około roku, naruszyła standardy naszej firmy i nie jest już pracownikiem CBS. Dodała, że poglądy, jakie Geftman-Gold wyraziła w mediach społecznościowych, są zdecydowanie nie do przyjęcia dla nas wszystkich w CBS.