Znak czasów. Jarosław Kaczyński zaczął prowadzić własny blog

| Aktualizacja:
X

Czy to będzie nowy przebój internetu? Kilkanaście tysięcy internautów odwiedziło blog szefa PiS tylko w pierwszych godzinach po jego uruchomieniu. Pozostawili kilkaset komentarzy.

Jarosław Kaczyński znalazł się wśród autorów publikujących w serwisie Salon24. W ciągu niecałej doby jego blog odwiedziło około 32 tysięcy internautów. Pozostawili oni około 800 komentarzy.

Internetowy blog prezesa Prawa i Sprawiedliwości prawdopodobnie nie będzie przypominał blogów prowadzonych przez Janusza Palikota czy Marka Migalskiego. Na początek Kaczyński umieścił na nim nie tyle swoje luźne i zwięzłe przemyślenia czy zapis wydarzeń dnia – lecz programowe przemówienie wygłoszone na konferencji gospodarczej PiS, "Nowoczesny patriotyzm gospodarczy".

W tym zapisie prezes PiS definiuje patriotyzm ("to lojalność wobec własnego narodu. Opiera się na zaufaniu do wspólnoty, której tradycje wpłynęły na to, w jaki sposób żyjemy oraz na instytucje organizujące naszą życiową aktywność"), opowiada o bogactwie w Polsce ("raczej wątłe są w Polsce tradycje bogactwa, a przede wszystkim dramatycznie nieciągłe") i przedstawia, jak rozwijał się patriotyzm gospodarczy w Polsce od "przedkapitalistycznej fali agrarnej do kapitalistycznej fali przemysłowej".

Dzieli się też refleksjami o tym, co zrobić, by Polacy byli bogatsi. "Bogactwo poszczególnych Polaków może być trwałe tylko wtedy, gdy będzie się opierać na bogactwie Polski. Z jednej strony, więź narodowa jest podstawowym nośnikiem zaufania, nazywanego też kapitałem społecznym, będącego warunkiem owocnej współpracy na zasadach uczciwej rywalizacji. Z drugiej strony, płynące z tej współpracy bogactwo narodowe znajduje trwałe podstawy w silnym, sprawnym i zasobnym państwie" – napisał Kaczyński.

Kilka gorzkich słów na koniec prezes PiS poświęcił rządowi, który wykazuje "nieprawdopodobną nieudolność w wielu działaniach gospodarczych". "Nieudolne rządy ekipy Donalda Tuska pokazują, że wyczerpał się dotychczasowy model rozwoju Polski. W tym modelu niewydolne państwo i antyrozwojowe grupy interesu są młyńskim kołem u szyi ciężko pracujących Polaków. Nadszedł czas, by podjąć wspólny wysiłek naprawy naszego państwa, bo tylko to pozwoli nam spokojnie się rozwijać i bogacić" – dodał.

Udostępnij na Facebooku
  Powered by ContentStream
  • ~Wiesio13 bicz na pisiory
   2011-02-19 21:23
   ...a dla kogo ten blog...pisss prezesa..?
   W/g OBOP-u głosujący na PiS;
   -ponad 55 lat
   -wykształcenie podstawowe 78%
   -zawodowe 65%
   -bezrobotni 95%
   -tzw.ściana wschodnia 70%
   -wsie i małe miasteczka j.w.
   BRAVO
  • ~hanna
   2011-02-19 21:22
   Salon24 to cenzurowany z bolszewicka zajadlosci portal, podobny do wszystkich portali piso-rydzykowych.

   NIE MA TAM MIEJSCA DLA INNYCH POGLADOW ,tylko dla pisowskich
  • ~prochmarny
   2011-02-19 21:24
   sam nie pisze tego bloga

   jak to jarek

   sługusy podłogę językami przed preziem liżą bloga piszą,
   wszystko za nasze pieniądze
   nie skala się

   za godny, za wspaniały, zbyt cenny
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.