Minister zdrowia zapowiada rewolucję w wynagrodzeniach medyków. Pokłosie afery w Szpitalu Południowym
25 czerwca 2026Minister zdrowia Jolanta Sobierańska-Grenda zapowiada walkę z tzw. kominami płacowymi w publicznej ochronie zdrowia. Resort wprowadzi mechanizm weryfikacji zarobków lekarzy przy użyciu numerów PESEL, co ma zapewnić pełną transparentność. Decyzja jest bezpośrednią odpowiedzią na bulwersujące doniesienia o nieprawidłowościach w Szpitalu Południowym w Warszawie, gdzie ujawniono ogromne zarobki koordynatora SOR i podejrzenia o nierówne traktowanie pacjentów.